Zpět na seznam článků

Jak roboti hráli basketbal ve 14. ročníku ROBOSOUTĚŽE

Robosoutěž

Poslední předvánoční pátek Zengerova posluchárna Fakulty elektrotechnické ČVUT už tradičně patří robotům a jejich středoškolským tvůrcům, kteří se utkávají ve finále ROBOSOUTĚŽE. Zadání letošní úlohy pro konstrukci robota – sbírání basketbalových míčků a jejich umístění do basketbalového koše, bylo velkou výzvou pro 165 přihlášených středoškolských týmů z celé ČR.

O obtížnosti zadání svědčilo i to, že maximálního počtu 38 bodů se za celou soutěž podařilo dosáhnout až ve finále a to pouze čtyřikrát. Bylo k tomu potřeba, aby robot sestavený a naprogramovaný s využitím dílů stavebnice LEGO® MINDSTORMS® EV3 posbíral všech deset míčků rozmístěných na hrací ploše, nastřílel je jako tříbodové koše a ještě zvukovým znamením nahlásil ukončení úlohy.

Ve finálovém klání nakonec zvítězil tým „Číslo 5“ z Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze, který současně vyhrál i zvláštní soutěžní kategorii „Design robota“ sponzorovanou firmami MathWorks a Humusoft. Těší nás zájem středoškoláků o roboty, programování a technické vědy. Gratulujeme vítězům i všem účastníkům a pořadatelům soutěže k dalšímu úspěšnému ročníku této populární soutěže.

Fotky ze soutěže a pěkná videa najdete zde.

Martina Mudrová (HUMUSOFT) , 20.12.2022

Zpět na seznam článků