Zpět na seznam článků

MSMT

Akreditace školení v systému DVPP MŠMT

V dubnu 2019 naše vybraná školení prošla úspěšně akreditací v systému DVPP MŠMT (Další vzdělávání pedagogických pracovníků). Naše školení

* MATLAB I
* MATLAB II
* Simulink I
* Fyzikální modelování v prostředí MATLAB a Simulink

můžete tak nově nalézt v databázi akcí MŠMT na adrese http://dvpp.msmt.cz/…/vybdvpp.asp v seznamu akcí doporučovaných pro učitele středních škol, druhého stupně základních škol a pro vedoucí zájmových technických kroužků. Číslo akreditace kurzu v systému DVPP MŠMT můžeme na vaši žádost také uvést na osvědčení vydávaném po absolvování těchto školení. Neváhejte se na tato školení u nás přihlásit a seznámit se s prostředím MATLAB a Simulink a možnostmi jejich využití. Podle zájmu vypisujeme také semináře na další témata – např. využití systému MATLAB a Simulink při programování low-cost hardwaru (LEGO® MINDSTORMS® EV3, Arduino®, Raspberry Pi™), počítačové vidění a další.

MATLAB a Simulink mohou na středních školách najít využití při výuce programování a mohou také podpořit a oživit výuku matematiky a přírodovědných předmětů. Pokud vaše střední či základní škola disponuje cenově výhodnou celoškolní multilicencí PASS, pak je MATLAB vhodným nástrojem pro projektovou výuku i v řadě dalších oblastí, včetně společenských předmětů. Inspiraci pro vaši výuku můžete čerpat např. na stránkách spol. MathWorks věnovaných podpoře výuky na SŠ a ZŠ. Znalost MATLABu určitě ocení zejména ti z absolventů střední školy, kteří budou pokračovat ve studiu na technicky či přírodovědně zaměřených vysokých školách. Studenti nebo žáci vaší školy mohou svoje znalosti MATLABu využít i při nejrůznějších soutěžích – např. na Robosoutěži, kterou každoročně pořádá ČVUT Praha v jarním a podzimním kole.

Martina Mudrová (HUMUSOFT) , 23.5.2019

Zpět na seznam článků