Tucet Campus-Wide licencí

Během zimního období vzrostl počet českých a slovenských univerzit s celouniverzitní licencí systému MATLAB na dvanáct.

V Česku přistoupila k tomuto modernímu způsobu licencování další významná univerzita – Vysoké učení technické v Brně. Do letního semestru tak studenti a zaměstnanci této školy vstupují s možností instalace MATLABu a jeho knihoven i na svém vlastním domácím počítači. Stačí se asociovat s licencí a stáhnout si individuální instalaci prostřednictvím MATLAB portálu vytvořeného speciálně pro VUT. Na portálu lze najít i další užitečné odkazy, např. na online kurzy, tutoriály, příklady, návody a další.

Na Slovensku se stala čtvrtou vysokou školou s Campus-Wide licencí Technická univerzita vo Zvolene. Také tato univerzita má vlastní MATLAB portál pro TUZVO.

Přehled všech českých a slovenských univerzit s Campus-Wide licencí najdete zde.

Díky Campus-Wide licenci mohou zaměstnanci a studenti těchto škol pracovat na svých projektech v MATLABu, bakalářkách a diplomkách v pohodlí domova nebo třeba ve vlaku. Studentům posledních ročníků se navíc může hodit, pokud při hledání zaměstnání přiloží ke svému životopisu osvědčení o absolvovaných online kurzech MATLABu. Tímto osvědčením je zakončen každý z 16 online kurzů, které jsou univerzitám s Campus-Wide licencí aktuálně k dispozici.

Další příjemné vlastnosti Campus-Wide licence a výhody služeb s ní spojených najdete na stránkách MathWorks.

Campus-Wide licence

Martina Mudrová (HUMUSOFT), 17.02.2020

close